Tuesday, 15 November 2016

Math inquiry


Description: For maths we have been with James. We have been doing an inquiry into rhino and elephant poaching and the price of Ivory. It cost 1500 dollars for a pound of Ivory. We made two docs one about rhino and the other one is elephant

Here are the links for the docs

http://tinyurl.com/jno8ndd
http://tinyurl.com/zwghyng

No comments:

Post a Comment